Вебсайт може бути звичайною інформаційною візиткою, а може і реальним інструментом заробітку. Особливо це стосується комерційних сайтів та веб-аплікацій, якими користуються як продуктом.
Для ефективної роботи сайт повинен вирішувати певні проблеми власника бізнесу та користувачів – потенційних чи наявних клієнтів. Щоб впоратися з цими проблемами, застосовується різноманітний функціонал. Наприклад, форма зворотного зв’язку, реєстрація і кабінет користувача, стильна галерея з анімацією, модальні вікна з різноманітним типом вмісту тощо. Пояснюємо, що таке плагін WordPress і для чого його встановлювати.
Що таке плагін WordPress?
Плагіном (англ. plug-in) називається певний компонент або бібліотека, які забезпечують додатковий функціонал для основного середовища (фреймворку). Основним середовищем в нашому випадку є платформа WordPress. Сайт WordPress по замовчуванню має обмежений функціонал і для оптимальної роботи потребує принаймні мінімального набору плагінів, які забезпечують можливість створювати галереї, унікальні сторінки, захищати сайт від хакерських атак та вірусів, а також забезпечувати можливість оптимізації контенту.
Яку проблему вирішує плагін?
Що слід знати про плагіни?
В середовищі WordPress для забезпечення додаткового функціоналу сайту існує безліч безкоштовних і платних плагінів, тому вибір широкий. Але, правду кажучи, багато є таких, що не лише не виконують свою функцію, а навпаки – можуть зашкодити основному функціоналу (регресія). Тому слід уважно підбирати плагіни та звертати увагу на ключові моменти, такі як:
- Загальний рейтинг;
- Частота оновлення плагіну;
- Кількість завантажень;
- Відгуки на сторінці виробника або в спільноті WordPress розробників.
Після того, як ми впевнилися, що можна інсталювати вибраний нами плагін, його слід протестувати.
Команда Best Marketing користується лише перевіреними плагінами та регулярно перевіряє наявність кращих і новіших рішень, оскільки все навколо розвивається і з’являються рішення, ефективніші за наявні. Така ситуація всюди, особливо у сфері ІТ.
Що потрібно зробити перед вибором плагіну?
Що потрібно робити після вибору всіх плагінів?
Тестувати, тестувати та ще раз тестувати. Як то кажуть, вздовж і поперек, зверху і знизу, справа і зліва :).
Основні об’єкти тестування:
- Швидкодія сайту/аплікації;
- Адаптивність (якщо є у вимогах);
- Робота плагінів (функціональне тестування);
- Робота рідних та інших елементів (регресійне тестування);
- Відповідність до дизайну та вимог замовника (верифікація).
Також, перед тестуванням, потрібно перевірити, чи всі непотрібні плагіни деактивовані та видалені, оскільки це може вплинути на швидкодію.
Вибір та налаштування плагінів далеко не завжди є легкою роботою. Це відповідальна робота, оскільки від цього процесу багато залежить в майбутньому, і в багатьох випадках це визначає успішність ведення онлайн бізнесу.
Бонус. Кращі плагіни WordPress
Існує мінімальний набір плагінів для коректної роботи сайту та комфортної роботи адміністратора.
Contact Form 7
Yoast SEO
Akismet anti-spam
WooCommerce
Google XML sitemap
Smush Image Compression and Optimization
UpdraftPlus WordPress Backup Plugin
Elementor Page builder
Google analytics dashboard
Якщо у вас залишилися питання, завжди можна звернутися за допомогою до наших розробників, щоб створити WordPress сайт без жодних проблем!